wbijam.pl Wsparcie Kontakt

 

Kalendarz

1670373505
Full Dive 12: "RealxVR" 00 dni 00:00:00 23.06.2021
Full Dive 11: "Miasto ślepych zaułków" 00 dni 00:00:00 16.06.2021
Full Dive 10: "Nowy towarzysz" 00 dni 00:00:00 09.06.2021Wiadomości dotyczące anime Full Dive

[anime] Zakończenie serii i przyszłość.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem dwunastym, została zakończona pierwsza seria opartego na powieści light novel autorstwa Tsuchihiego Lighta anime Full Dive. Jako że materiał źródłowy wciąż jest tworzony (aktualnie w sprzedaży trzy tomy), w przyszłości możliwe jest wydanie kontynuacji serii telewizyjnej. Gdy tylko będzie coś wiadomo, natychmiast poinformuję Was o tym w Wiadomościach na stronie. By oczekiwanie się nie dłużyło, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie (wszystkie tytuły znajdziecie na dole menu po prawej).Na koniec chciałbym Wam serdecznie podziękować za oglądanie serii z moimi napisami, a także zachęcić wszystkich, którzy doceniają moja pracę do wsparcia (przejdź), bym mógł nadal regularnie wydawać dla Was kilka serii anime na sezon. Wielkie dzięki i do napisania!

Dodano: 19.06.2021

[anime] Full Dive 12: „RealxVR”.

Już w najbliższą środę, 23 czerwca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „RealxVR”. „Gdy dochodzi do inwazji goblinów i walki z Jednookim, Hiro poznaje sekret Ted! By ułatwić sobie zarządzanie miastem, władczyni, Gaban, oraz jej ukochany, Tesla, porywają gobliniątka, prowokując ich rodziców do ataku i utrzymując w ten sposób mieszkańców w ryzach. W końcu nadchodzi chwila, w której chłopak będzie musiał pokonać mur z szansą 0,1% na sukces...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.06.2021

[anime] Full Dive 11: „Miasto ślepych zaułków”.

Już w najbliższą środę, 16 czerwca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Miasto ślepych zaułków”. „Kapitan Straży Miejskiej, Tesla, zwierza się Hiro, że chętnie opuściłby miasto i ruszył w szeroki świat testować swoje umiejętności, gdyby nie pełnione przez niego obowiązki. Obiecują sobie, że po wygranej walce z goblinami wrócą do kwestii wspólnej podróży. Gdy następnie Hiro uwalnia krakena, orientuje się, że jest obserwowany przez goblina...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.06.2021

[anime] Full Dive 10: „Nowy towarzysz”.

Już w najbliższą środę, 9 czerwca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Nowy towarzysz”. „Choć dzięki pomocy swojej supporterki Hiro udaje się dotrwać do piątego dnia szkolenia w ośrodku treningowym Straży, w ogóle nie zyskuje na sile. Co więcej, z walki z goblinami zostają wyeliminowani silni towarzysze, instruktor oraz Granada. Czy trik, który w nagrodę ma zdradzić Kamui, odmieni losy pojedynku z potworami? I dlaczego Reonie tak bardzo zależy na znalezieniu kogoś, kto przejdzie Kiwame Questa?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.06.2021

[anime] Full Dive 09: „Moc wróżki”.

Już w najbliższą środę, 2 czerwca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Moc wróżki”. „Hiro, by odeprzeć atak goblinów i wydostać się z miasta, musi przetrwać pięć dni w ośrodku treningowym Straży Miejskiej Ted, za co Kamui w nagrodę obiecał mu zdradzić trik zwiększający szansę na przejście eventu z 0,1 na 0,5 procenta. Czy chuderlawy chłopak przetrwa tak długo wśród potężnie zbudowanych rycerzy i razem ze swoją wróżką wyruszy na podbój świata?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.05.2021

[anime] Full Dive 08: „Rekrutacja i chrzest”.

Już w najbliższą środę, 26 maja o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Rekrutacja i chrzest”. „Hiro w krytycznej sytuacji w niewyjaśniony sposób aktywuje swoją niezwykłą szybkość i do spółki z kapitanem Straży Miejskiej, Teslą, ratuje przed goblinem małą dziewczynkę. I choć otrzymuje od wysoko postawionego NPC-a ofertę zostania najemnikiem chroniącym miasto, okazuje się, że gracz, który pójdzie tą drogą, ma jedynie 0,1 procenta szans na przeżycie...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.05.2021

[anime] Full Dive 07: „Prawdopodobieństwo przeżycia 0,1%”.

Już w najbliższą środę, 19 maja o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Prawdopodobieństwo przeżycia 0,1%”. „Hiro, dzięki pomocy inkwizytorki Mizarisy, a także radom z poradnika legendarnego gracza, unika flagi śmierci i tymczasowo pozbywa się żądnej zemsty przyjaciółki z dzieciństwa. Co więcej, dociera pod Drzewo Kenura i udaje mu się zakończyć Martin Time. Jednak chwilę później rozpoczyna się kolejny event, o którym nie słyszała nawet Reona, zaczyna płonąć miasto początku, Ted...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.05.2021

[anime] Full Dive 06: „Nóż i piła”.

Już w najbliższą środę, 12 maja o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Nóż i piła”. „Choć po wizycie u kapitana strażników, Tesli, Hiro zostaje uniewinniony, na ulicach Zamkniętego Miasta, Ted, wciąż pozostaje persona non grata, a w sklepach naliczają mu dopłatę. I choć w końcu udaje mu się dotrzeć do swojego domu, czeka już tam na niego żądna zemsty przyjaciółka z dzieciństwa, Alice. W tym krytycznym momencie drogę zagradza jej inkwizytorka Mizarisa, która nie chce stracić swojego siusiumajtka. Co zwycięży w pojedynku obłędu: piła czy nóż?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.05.2021

[anime] Full Dive 05: „Udręka mordercy”.

Już w najbliższą środę, 5 maja o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Udręka mordercy”. „Hiro zostaje namówiony przez urokliwą dziewczynę ze sklepu z grami do powrotu do Kiwame Quest! Sprzedawczyni zachęca chłopaka na pozór bezużytecznym poradnikiem, a także obietnicą zostania jego żoną, jeśli uda mu się przejść grę. Tak oto były sprinter budzi się w katowni Mizarisy i zostaje zabrany do kapitana straży, Tesli...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.04.2021

[anime] Full Dive 04: „Jedyny zdobywca gry”.

Już w najbliższą środę, 28 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Jedyny zdobywca gry”. „Pojmany przez straż miejską Hiro, by schronić się przed ścigającą go przyjaciółką z dzieciństwa, postanawia nie stawiać oporu i daje się zamknąć w więzieniu. Tam, od przesłuchania oraz tortur inkwizytorki, Mizarisy, w ostatniej chwili ratuje go decyzja kapitana straży miejskiej. Jednak po tak silnych przeżyciach chłopak decyduje się raz na zawsze zerwać z grą...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.04.2021

[anime] Full Dive 03: „Czas na event dla dorosłych”.

Już w najbliższą środę, 21 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Czas na event dla dorosłych”. „Hiro, zniechęcany do swojego hobby przez przyjaciela oraz siostrę, mimo wszystko, by oderwać się od ponurej rzeczywistości, po raz kolejny zanurza się w superrealistycznej grze full-dive RPG, Kiwame Quest. Tam w końcu udaje mu się spotkać jednego z nielicznych graczy, Ginjiego, który tak jak on rozpoczął grę od wyeliminowania swojego najlepszego przyjaciela. Jednak mimo pomocy z jakiegoś powodu były judoka demaskuje uciekiniera i wzywa straż miejską...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.04.2021

[anime] Full Dive 02: „Użytkownicy wyludnionej gry”.

Już w najbliższą środę, 14 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „Użytkownicy wyludnionej gry”. „Hiro jest ścigany jako przestępca pod zarzutem zabicia swojego najlepszego przyjaciela, Martina! Znajdujący się w krytycznej sytuacji chłopak wyrusza na poszukiwania Ginjiego, jednego z nielicznych prawdziwych graczy Kiwame Quest, by poprosić go o pomoc, jednakże przeszkadza mu w tym dybiąca na jego życie Alicia...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.04.2021

[anime] Full Dive 01: „VRxReal”.

Już w najbliższą środę, 7 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek pierwszej serii anime Full Dive zatytułowany „VRxReal”. „Wiodący nudne życie, przeciętny licealista, Hiro Yuuki, zostaje podstępem nakłoniony do zagrania w niesamowicie immersyjną grę VRMMO. Kiwame Quest, bo taką nazwę nosi owa pozycja, reklamowa jest jako bardziej realna niż rzeczywistość, co zawdzięcza oszałamiającej grafice, bardzo rozbudowanemu, wiarygodnemu zachowaniu NPC-ów, a nawet możliwości poczucia zapachu liści czy muskającego skórę wiatru. Niestety, tytuł spotkał się z bardzo złym przyjęciem i skargami na zbyt duży realizm doznań, w związku z czym praktycznie nikt w niego już nie gra i świat świeci pustkami. Mimo tego Hiro przysięga, że pokona tę najbardziej stresującą grę w historii...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.04.2021

[anime] Anime Full Dive.

Full Dive (Kyuukyoku Shinka Shita Full Dive RPG ga Genjitsu yori mo Kusogee Dattara) to należące do gatunku akcja, komedia, fantasy, ecchi, romans anime studia ENGI oparte na powieści light novel Tsuchihiego Lighta (m.in. Shinchou Yuusha). Wiodący nudne życie, przeciętny licealista, Hiro Yuuki, zostaje podstępem nakłoniony do zagrania w niesamowicie immersyjną grę VRMMO. Kiwame Quest, bo taką nazwę nosi owa pozycja, reklamowa jest jako bardziej realna niż rzeczywistość, co zawdzięcza oszałamiającej grafice, bardzo rozbudowanemu, wiarygodnemu zachowaniu NPC-ów, a nawet możliwości poczucia zapachu liści czy muskającego skórę wiatru. Niestety, tytuł spotkał się z bardzo złym przyjęciem i skargami na zbyt duży realizm doznań, w związku z czym praktycznie nikt w niego już nie gra i świat świeci pustkami. Mimo tego Hiro przysięga, że pokona tę najbardziej stresującą grę w historii...Na tę chwilą liczba odcinków pierwszej serii nie jest znana, ale niemal na pewno będzie to jednosezonówka, czyli należy spodziewać się 12-13 epizodów. Premierę przewidziano na 7 kwietnia, czyli anime będzie ukazywać się w środy (pierwszy odcinek został wydany przedpremierowo, polską wersję przygotuję na dniach). Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia. Nie zapomnijcie wesprzeć projektu darowizną, bym mógł nadal wydawać dla Was regularnie kilka serii anime (wsparcie).

Dodano: 01.04.2021
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Solo Leveling, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.